Infolinia szpitala
32 605 35 55

Szpital Kolejowy w Katowicach

Oddział Chirurgii Ogólnej
Informacje o oddziale

Na Oddziale Chirurgii Ogólnej Okręgowego Szpitala Kolejowego wykonuje się średnio 1000 zabiegów rocznie. Oddział zapewnia wysoki poziom świadczonych usług wykorzystując w leczeniu najnowsze osiągnięcia medycyny w zakresie technik operacyjnych.

Niewątpliwym atutem jest obecność OIOM, który podnosi bezpieczeństwo operowanych Pacjentów, oraz umożliwia wykonywanie zabiegów u tych wymagających - ze względu na liczne obciążenia - specjalistycznej i zaawansowanej opieki pooperacyjnej. W Oddziale w oparciu o umowę ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym odbywają się zajęcia i prelekcje dla studentów Wydziału Lekarskiego ŚUM, którzy w trakcie późniejszego stażu wybierają nasz Oddział na 1 miejscu spośród jednostek akredytowanych do odbywania stażu z chirurgii ogólnej.

Doświadczony a jednocześnie młody zespół lekarski zapewnia pacjentom Oddziału kompletna i fachowa pomoc, w życzliwej atmosferze. Obecnie Oddział prowadzi szkolenie specjalizacyjne w chirurgii ogólnej 3 lekarzy rezydentów. Opiekę pielęgniarską nad pacjentami sprawuje 17 pielęgniarek.

Usługi Oddziału

Stosujemy zaawansowane procedury laparoskopowe, ale także jako jeden z nielicznych ośrodków wykonujemy miejscowe niszczenie przerzutów nowotworowych do wątroby techniką termoablacji mikrofalowej (dwóch lekarzy Oddziału odbyło szkolenie z termoablacji mikrofalowej w Churchil's Hospital w Oxfordzie).

Oprócz chirurgii laparoskopowej Oddział zapewnia pełen wachlarz świadczeń w zakresie chirurgii ogólnej w leczeniu nowotworowych i nienowotworowych chorób układu pokarmowego - od operacji przełyku, żołądka i jelit, wątroby, trzustki i dróg żółciowych, po złożone resekcje wielonarządowe, jak również operacyjne leczenie przepuklin czy chirurgiczne leczenie żylaków kończyn dolnych.

Personel oddziału
 

Kierownik oddziału 

 

Kierownik:
dr n.med. Andrzej Grabarczyk

 • Z-ca Kierownika,
  lek. Janusz Pabian
 • Pielęgniarka Oddziałowa:
  mgr. Anna Mielech
 • Blok Operacyjny Chirurgiczny:
  Pielęgniarka Koordynująca- lic. Agnieszka Kaczorowska-Kozieł
  Pielegniarka koordynująca - s. Dorota Krysztofińska

 

Ankieta dla pacjentów przyjmowanych na oddziały

Aby wypełnić załączoną do komunikatu ankietę należy pobrać ją, zapisać na dysku komputera, wydrukować, poprawnie wypełnić a następnie zapisać w formie skanu lub czytelnego zdjęcia oraz odesłać ankietę na nasz adres e-mail: sekretariat@kolejowy.katowice.pl  

 

   
Korzystając ze strony www.kolejowy.katowice.pl akceptują państwo postanowienia Polityki ochrony prywatności
Wszystkie prawa zastrzeżone © 2023
Okręgowy Szpital Kolejowy w Katowicach